Drodzy Rodzice!


Bardzo tęsknimy za naszymi przedszkolakami. W najbliższym czasie musi nam jednak wystarczyć kontakt wirtualny.


Prosimy o systematyczne sprawdzanie naszej strony internetowej i grupy na Facebook’u.


Będziemy publikować tu zabawy i zajęcia do wykonania w domu przez dzieci, w miarę dzieci i Państwa możliwości. Prosimy o zgłaszanie ewentualnych trudności, aby wypracować wspólny sposób prawidłowej komunikacji pomiędzy Państwem a przedszkolem.


Poniżej podajemy adres mailowy do nauczycielek z grupy. Będzie on służył przede wszystkim do naszych wspólnych kontaktów, jak również do przesyłania informacji zwrotnej o wykonanych zadaniach w formie zdjęć. Jednocześnie zapewniamy, ze wysyłane materiały są dostępne tylko dla nauczycielek.


mail: stokrotki_13@wp.pl

27 listopad 2020

Kochane Stokroteczki dzisiaj nadszedł ostatni dzień zabaw w domu. od poniedziałku spotkacie sie w przedszkolu. Oto propozycje zabaw na dzsiaj. Miłej zabawy!


Na dobry początek zajęć troszkę się poruszamy :

LINK - ZABAWA NR 1

LINK - ZABAWA NR 2 


„Kropelki deszczu”  – usprawnianie dłoni, ćwiczenie prawidłowego chwytu pisarskiego.

Proszę o wydrukowanie szablonu parasola. Przygotowanie niebieskiej plasteliny. Proszę o wyjaśnię dzieciom właściwości plasteliny (ciepła, miękka, lepiąca itp.) i żeby z nią pracować powinno się ją dobrze ogrzać w rączkach. Na wydrukowanym szablonie plasteliną należy wykleić kropelki deszczu. Małe kuleczki plasteliny , dziecko rozgniata paluszkiem na szablonie.

Następnie dziecko koloruje kredkami obrazek. (Proszę nie wyręczać dziecka w tej czynności, proszę przypilnować i ewentualnie korygować chwyt kredki) – chciałabym w efektach zobaczyć pracę dziecka.

LINK DO SZABLONU PARASOLAKolejna jesienna propozycja "Jesienny listek" -  LINK DO SZABLONU
Przerwa, czas na chwilę ruchu J

LINK - ZABAWA NR 3


Grzybki z kasztanów żołędzi i plasteliny to  kolejna propozycja zabawy. Z plasteliny robimy siateczkę podgrzybków, do której przyczepiamy żołędziowe nóżki. Udanej zabawy!Kasztanowe ślimaczkiLINK DI INSTRUKCJI WYKONANIAMam nadzieje, że zaprezentowane propozycje zabaw umiliły Wam dzisiejszy dzień. Na efekty Waszej pracy czekam jak codzień na mailu lub FB.

Do zobaczenia w przedszkolu!

26 listopada 2020

Dzisiaj zaczniemy od kolejnych zabaw rytmicznych„Klockowe rymy” - tworzymy rytmy z klocków,. np. klocek żółty, niebieski, żółty niebieski, itd. i dalej utrudniamy

- biały, niebieski, zielony, biały, niebieski, zielony itd.


„GIMNASTYKA DLA SMYKA” - (rozwijanie sprawności fizycznej  u dziecka, ćwiczenie koordynacji ruchowej, doskonalenie umiejętności współpracy).

Proszę o przesłanie zdjęcia dziecka wykonującego wybrane przez siebie ćwiczenie.

Tworzymy dla dziecka „tor przeszkód” - w pokoju rozstawiamy różne przedmioty, aby dziecko mogło przez nie skakać, pod nimi przechodzić, wspinać się.

Przy Waszej ulubionej muzyce wspólnie wykonajcie kilka przysiadów, skłonów wprzód, poruszajcie biodrami itp. Super będzie, jeśli to dziecko poprowadzi gimnastykę i będzie wydawało polecenia.


 „MISTRZ PLANSZÓWKI” wyciągamy gry planszowe, w które dawno nie graliśmy. Pozwólmy sobie na zdrową rywalizację. Pamiętajmy, nie warto „podkładać się dziecku”, aby tylko wygrało. Ono musi się zmierzyć z poczuciem wygranej i przegranej. Niech doświadcza, że czasami w życiu wygrywamy, a czasami przegrywamy.

Jeśli nie posiadamy w domu planszówki sami możemy ją stworzyć a efektami pracy pochwalić się z nami.


W wolnej chwili skorzystajcie z pogody i razem z rodzicami wyjdzie na spacer. Podczas którego pozbierajcie kilka kasztanów, żołedzi, może uda Wam się jeszcze znaleźć piekny kolorowy listek. Przydadzą nam się one na jutrzejsze zajęcia. Zaopatrzcie się równiez w plastelinę

25 listopad 2020


Dzień Pluszowego Misia przypada dokładnie 25 listopada. Z tej okazji dzisiejszy dzień będzie pod znakiem misiowanek

Link - Misie znane i nieznane


Zabawy paluszkowe zawsze bardzo podobają się wszystkim kilkulatkom. Możecie z naszych szablonów wydrukować dzieciom Misie, które maluchy pokolorują, wykleją lub pomalują farbami. Gotowe prace będą mogły wykorzystać do wspólnej zabawy czy odgrywania różnych scenek.

Szablon – Misiowa zabawa paluszkowa


Drugą propozycją zabawy plastycznej z okazji Dnia Pluszowego Misia jest dokończenie portretu misia wykonanego farbami.


Niedokończony miśto twórcza zabawa, która wymaga od najmłodszych dzieci obserwacji, analizy i próby odtworzenia brakujących części misia. Dorysowanie oczka, buźki, ucha, łapki i nóżki wcale nie jest łatwym zadaniem. Gotowego misia można potem pokolorować kredkami, pastelami lub pomalować.
Szablon - Niedokończony miś
Kolejna zabawa do wykonania wspólnie z rodzicami: MISIO ze SKARPETKIDowolne bajki do oglądniecia z udziałem misiów:

MIŚ USZATEK

MASZA I NIEDŹWIEDŹ

MIŚ CORALGOL


Na koniec dla każdego Misiowego przyjaciela prezentuje dyplom do wydruku w domu.

DYPLOM do druku


24 listopada 2020

Drogie Stokroteczki, we wtorek zawsze odwiedza nas Pani Basia i wspólnie bawimy się przy dźwiękach pianina. Mam nadzieje, że poniższy filmik, choć troszkę przypomni Wam nasze zabawy. Słuchajcie uważnie instrukcji i wykonujcie zadania dokładnie!

LINK Rytmiczna rozgrzewka W PODSKOKACH

„KLASZCZEMY”  - rodzic podaje rytm wyklaskując, bądź uderzając np. drewnianą łyżką kuchenną o stół a dziecko powtarza. Dziecko może zadać rytm rodzicowi.

„Masażyki” – integracyjna zabawa relaksacyjna. Rodzic wraz z dzieckiem siadają na dywanie, jedno za drugim, i wykonują masażyk plecow według instrukcji:

– Masujemy z gory na doł całymi rękami.

– Masujemy całe plecy obiema dłońmi, robiąc kołeczka.

– Maszerujemy paluszkami z dołu do gory.

Zabawę powtarzamy 2 razy. Następnie uczestnicy odwracają się, aby masowani zostali

masażystami. Rodzic zwraca uwagę na delikatne wykonywanie zadania, tak aby masaż był odczuwany jako przyjemność.


„GIMNASTYKA DLA SMYKA” - (rozwijanie sprawności fizycznej  u dziecka, ćwiczenie koordynacji ruchowej, doskonalenie umiejętności współpracy).

Zdjęcie dziecka wykonującego wybrane przez siebie ćwiczenie.

Tworzymy dla dziecka „tor przeszkód” - w pokoju rozstawiamy różne przedmioty, aby dziecko mogło przez nie skakać (koniki), pod nimi przechodzić (kaczuszki), wspinać się (kotki).

Przy Waszej ulubionej muzyce wspólnie wykonajcie kilka przysiadów, skłonów wprzód, poruszajcie biodrami itp. Super będzie, jeśli to dziecko poprowadzi gimnastykę i będzie wydawało polecenia.


W wolnej chwili proszę powtórzyć z dziećmi piosenkę o mikołaju, w końcu spotkanie już niedługo ;)

PIOSENKA - Mikołaj jedzie samochodem

23 listopada 2020


DRODZY RODZICE! KOCHANE STOKROTECZKI!


            Ze względu na obecną sytuację zapraszamy do skorzystania z naszych propozycji wspólnych zabaw i ćwiczeń w domu :) W bieżącym tygodniu zachęcamy do wprowadzenia dzieci w tematykę reyklingu. Zapraszamy do wspólnej zabawy.


„Kiciuś Perski i pomysł na recykling” – rozmowa o rozwoju, ekologii na podstawie opowiadania, utrwalenie wymowy pojęcia recykling, rozwijanie wyobraźni.


LINK DO OPOWIADANIA


Rodzic pyta:

Czy pamiętasz, co zrobiły zwierzątka ze starych przedmiotów? (pudełko po butach – pudełko na rożności, puszka po grochu – pojemnik na ołowki, folia bąbelkowa – kołdra,

butelka – lampion, krzesła i puszki – krzesłolot)


A jaki jest wasz pomysł na nowe życie dla tych przedmiotow? Co byś z nich zrobił/a?


Po wysłuchaniu pomysłów dzieci rodzic podsumowuje rozmowę:


Zamiast wyrzucać na śmietnik stare przedmioty, możemy je ponownie wykorzystać, czasem zmieniając ich wygląd i przeznaczenie. Takie ponowne wykorzystanie starych

przedmiotów to recykling. (dzieci powtarzają kilkakrotnie wyraz) Gdy dbamy o nasze najbliższe otoczenie, nie zaśmiecamy go, wykorzystujemy ponownie stare przedmioty,

zamiast je wyrzucać – wtedy jesteśmy jak Krasnoludki -Ekoludki. Dbamy o Ziemię.


CZAS NA TROSZKĘ RUCHU LINK Śpiewające Brzdące - A ram sam sam


MISTRZ PRACY TECHNICZNEJ z pomocą rodzica lub rodzeństwa

(POTRZEBNE MATERIAŁY: balon, miska z mąką ziemniaczaną, 10 ml wody w strzykawce, lejek, łyżeczka, patyczek szaszłykowy, wstążka

„Gniotek uspokajacz” – zabawa techniczna, przygotowanie zabawki antystresowej.  Rodzic wyjaśnia: Zapraszam was do zrobienia zabawki antystresowej – gniotka, który pomaga w trudnych chwilach, np. gdy ktoś się zdenerwuje albo zasmuci. Wtedy można gniotka ugniatać w rączkach i poczuć spokój, ulgę. N. przygotowuje dla każdego dziecka: balon, miskę z mąką ziemniaczaną, 10 ml wody w strzykawce, lejek, łyżeczkę, patyczek szaszłykowy, wstążkę, instrukcję w formie schematycznych obrazków. Opowiada, korzystając z instrukcji, jak wyglądają kolejne etapy wykonania zabawki:
– Włóż lejek do balonu i napełnij go mąką ziemniaczaną.
– Gdy lejek się zatka, udrożnij go, wkładając do środka patyczek szaszłykowy.
– Co jakiś czas wlewaj do balonu trochę wody ze strzykawki.
– Dosyp tyle mąki, ile się da.
– Zawiąż wlot na supełek. Uważaj, żeby w balonie nie zostało powietrze
– Ozdób gniotka za pomocą wstążki
Na koniec nazwijcie swoje gniotki. Będą dla was pomocą w trudnych chwilach.


Bardzo miło będzie zobaczyćwytwory waszej pracy w formie zdjęcia na mailu stokrotki_13@wp.pl lub w komentarzu na naszej grupie FB
Oglądnijcie bajeczkę LINK Przygody Rozi - Recykling dla dzieciPROPOZYCJE ZABAW NA DALSZĄ CZĘŚĆ DNIA:

„CUDOWNY PALEC”

„Świderki„ - Zanurzamy surowy makaron np. świderki (choć z 15 sztuk) w np. kaszy. Dziecko klamerką próbuje powyciągać wszystkie makarony, tak, aby powstały dwa odrębne produkty.

DETEKTYW

➢ Dziecko zamienia się w detektywa i próbuje rozwikłać zagadkę pt. „Skąd jest ta rzecz?”. Po prostu wyszukuje w domu wszystkie rzeczy, które nie są na swoim

miejscu (w ten sposób może uda się posprzątać :)NAZWA FIRMY
adres

Adres:

ul. Mieczysława Karłowicza 13,

58-506 Jelenia Góra

 

           

 

 

 

DANE KONTAKTOWE

 

telefon

telefon:

75-75-26-488

mail

przedszkolenr13@wp.pl

 

 

 

NA SKRÓTY:

 

KANAŁ/MP13 STOKROTKI ---ŻABKI---