Grudniowa skarbonka

     Nasze przedszkole w ferworze świątecznych przygotowań nie zapomina o zwierzętach ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Grudniową skarbonkę z kwotą 256 zł w imieniu Rodziców i wszystkich przedszkolaków przekazała grupa Smerfów. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.Wizyta Mikołaja

„Nasz kochany Mikołaj,
Dziś prezenty rozda nam,
Pod choinkę włoży je,
Byśmy mogli cieszyć się...”

                      „Kochany Mikołaj” (fragm.)


  Jak co roku do naszych przedszkolaków zawitał Mikołaj, który przemierzył cały świat, by spotkać się z dziećmi. Każda grupa zaprezentowała Mikołajowi krótki występ artystyczny – w tym roku spotkania odbywały się w poszczególnych salach. Zanim Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, zostawił dzieciom prezenty. Uśmiechy dzieci były bezcenne! Przedszkolaki obiecały też, że będą sprzątały zabawki, zgodnie się bawiły i pomagały rodzicom w codziennych obowiązkach ;-)

Mikołajkowo dla zwierząt

                                             Do naszych podopiecznych ze Schroniska dla Małych Zwierząt dotarł też....Mikołaj ;-) W ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka." uzbieraliśmy 228 zł. Z okazji Mikołajek w tym miesiącu listopadową skarbonkę przekazała w imieniu wszystkich dzieci grupa Żabek. Dziękujemy za okazaną życzliwość i serce.XI Przegląd Twórczości Patriotycznej

         Grupa Żabek wystąpiła w zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 11 w Jeleniej Górze XI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej.


Cykliczny przegląd w tym roku musiał odbyć się w reżimie sanitarnym – przedszkola nagrywały swoje występy, które zmontowane można było obejrzeć w lokalnej telewizji.


Dzieci wystąpiły w programie artystycznym pt. „Polska – Moja Ojczyzna”, w którym zaprezentowały wiersz oraz taniec narodowy (Mazur).

Październikowa skarbonka

Dziękujemy za październikowa zbiórkę na rzecz zwierzaków. Październikowa skarbonke w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców dziś przekazuje grupa Motylków . Zebraliśmy 108 zł. Dziękujemy.Wizyta w Schronisku dla Małych Zwierząt

W czwartek tj. 22 października małą delegacją - Antoś, Klara i Pani Marysia - udaliśmy się do Schroniska dla Małych Zwierząt i przekazaliśmy zebrane dary oraz wrześniową skarbonkę w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka".


Wszystkim Rodzicom i Dzieciom dziękujemy za okazane serce.

Podziękowanie


Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze

          Grupę starszaków (Żabki) odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze promując drugą część akcji „Nie bądź smartzombie”, która to akcja propaguje bezpieczne zachowania na przejściach dla pieszych.


Pomimo, że dzieci nie mają jeszcze własnych telefonów komórkowych, to zgodnie stwierdziły, że będą upominały swoich rodziców, jeżeli zobaczą, że korzystają oni z telefonów komórkowych w czasie jazdy samochodem lub podczas przechodzenia przez pasy.


Więcej o akcji i spotkaniu można przeczytać w poniższym artukule:


https://www.jelonka.com/osmoklasisci-u-dzieci-92140

Zbiórka przekąsek dla  Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze

Przedszkolaki wraz z Rodzicami i wszystkimi pracownikami Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze od lat prowadzą akcję charytatywną „Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka – oddam 2 zł dla zwierzaka”.

Akcja cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem, za co bardzo dziękujemy.

Pieniążki z wrześniowej skarbonki zostały wpłacone na konto schroniska i będą wspierać najważniejsze potrzeby zwierząt.
Udało się też zebrać sporo przekąsek dla podopiecznych jeleniogórskiego schroniska. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu przekażemy je do schroniska.


STOKROTKIBIEDRONKISMERFYŻABKI
MOTYLKIAkcja "Wyślij kartkę do Powstańca"

     Miejskie Przedszkole nr 13 po raz kolejny brało udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca" w ramach kampanii BohaterON – włącz historię!


BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.


Wszystkie grupy wykonały kartki, które spięte razem utworzyły piękny pocztówkowy album. Projekt był również elementem edukacji patriotycznej realizowanym w naszej placówce od kilku lat.


Więcej o kampanii znajdą Państwo poniżej. Zapraszamy do lektury.


https://bohateron.pl/
Jelonki

        Wrzesień w naszym przedszkolu tradycyjnie związany jest z Jelenią Górą. Przedszkolaki poznają – lub utrwalają – legendy związane z naszym rejonem, uczestniczą w wycieczkach po Jeleniej Górze, spotykają się z ludźmi związanymi z naszym miastem. W tym roku dzieci ze wszystkich grup stworzyły jelonka  – symbol Jeleniej Góry.

Jelonki można podziwiać w słoneczne dni przed wejściem do przedszkola, a w deszczowe dni zdobią hol.
Stokrotki – jelonek malowany farbą;

Biedronki – jelonek ozdobiony nakrętkami po butelkach;

Smerfy – jelonek z butelek oraz z kloców typu „wafle”;

Żabki – jelonek z liści i patyków;

Motylki– jelonek z rolek i bibuły.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

       Wczoraj w naszym przedszkolu wszystkie grupy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie mogliśmy wyjść do kina, więc kino przyszło do nas. Każda grupa w swoich salach obejrzała wybrany przez siebie i nauczycieli film animowany, który wyświetlony został na naszych tablicach multimedialnych i projektorach. Był nawet popcorn. Dzieci były zachwycone! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego kochane Przedszkolaki ;-)
Ogólnopolski  Dzień Sprzątania Świata

          W piątek tj. 18 września obchodziliśmy u nas w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Sprzątania Świata. Wszystkie grupy włączyły się do akcji. Stokrotki ( maluszki) miały zorganizowane zabawy i zajęcia w ogrodzie przedszkolnym. Motylki, Żabki, Biedronki oraz Smerfy - starsze grupy - wraz z nauczycielami zajęcia w terenie. Wspólnie dbamy o naszą planetę!
Słodkie powitanie

               Tradycyjnie Pani Dyrektor powitała wszystkie dzieci małym upominkiem. W tym roku były to specjalnie dla nas zaprojektowane i zrobione słodkie czekoladki. Życzymy samych słodkich dni w nowym roku szkolym.

NAZWA FIRMY
adres

Adres:

ul. Mieczysława Karłowicza 13,

58-506 Jelenia Góra

 

           

 

 

 

DANE KONTAKTOWE

 

telefon

telefon:

75-75-26-488

mail

przedszkolenr13@wp.pl

 

 

 

NA SKRÓTY:

 

KANAŁ/MP13 STOKROTKI ---ŻABKI---