Name element

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho.


Zebrane smaczki, zabawki oraz wrześniowa skarbonka w dniu 4.10.21 z okazji Światowego Dnia Zwierzaka

została przekazana do jeleniogorskiego Schroniska dla Małych Zwierząt przez małą delegację, grupy Stokrotek i Smerfów ❤.
Wrześniowa Skarbonka


Wrześniowa Skarbonka dla zwierzaków to zebrane 525 zł.

Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za okazane serducho i wrażliwość.

A tak zbieraliśmy w grupach:

Motylki - 83 zł

Żabki- 91 zł

Stokrotki- 123.50 zł

Biedronki - 116.50 zł

Smerfy-111 zł


Wrześniową Skarbonkę dla zwierzaków w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców przekazuje grupa Stokrotek.

Dziękujemy!


Jeleniogórskie kamieniczki

Wrzesień Jeleniogórski to doskonała okazja, aby zapoznać dzieci z młodszych grup z historią i tradycjami naszego miasta oraz utrwalić zdobytą wiedzę            z dziećmi z grup starszych.


Efektem bloku tematycznego „Jelenia Góra – moje miasto” był projekt „Jeleniogórska kamieniczka”

(w poprzednim roku był symbol Jeleniej Góry – jelonek wykonany z materiałów naturalnych i nadających się do recyklingu).


Każda grupa wykonała przestrzenną kamieniczkę.


Prace są przepiękne i będą zdobiły nasz hol przez długi czas."Czerwony Kapturek" - dorośli dzieciom

Dzień Przedszkolaka w tym roku był – jak zawsze – wyjątkowy. Nauczyciele wcielili się w role aktorów i wystąpili w przedstawieniu  pt. „Czerwony Kapturek”. Po przedstawieniu wszystkie grupy brały udział w konkurencjach sportowych, a na koniec dnia otrzymały słodko – owocowy upominek.

Wszystkim Przedszkolakom – nie tylko z Trzynastki – składamy najserdeczniejsze życzenia!


 

Akcja "Sprzątnie świata"

W piątek 17 września 2021  r. wszystkie dzieci wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”.

Oprócz zajęć w terenie dzieci poznały (Żabki, Motylki) lub przypomniały ( Biedronki, Stokrotki, Smerfy) sobie zasady segregacji śmieci.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, dlatego przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział akcji.Bezpieczne wakacje

4 sierpnia 2021 dzieci z grupy Smerfów, Żabek i Motylków  wzięły udział w organizowanym przez Straż Miejską przy współudziale z innymi instytucjami festynie "Bezpieczne wakacje" na placu zabaw przy ulicy Komedy - Trzcińskiego.
Podsumowanie czerwcowej Skarbonki

W czerwcowej Skarbonce dla zwierzaków uzbieraliśmy 164 zł.

Biedronki - 27.60 zł

Stokrotki - 25 zł

Żabki - 74.70 zł

Smerfy - 5 zł

Motylki - 31.80 zł

za okazane serducho bardzo dziękujemy!
Tydzień Dnia Dziecka

       To był bardzo intensywny Tydzień Dziecka z naszym przedszkolu. W poniedziałek ( 7 czerwca 2021 r.) odwiedziła nas Pani Ania ze Schroniska dla Małych Zwierząt oraz Pan Andrzej – behawiorysta. Opowiedzieli nam, jak dbać o zwierzęta.

     We wtorek wszystkie grupy wzięły udział w Przedszkolnym Dniu Sportu – było wiele konkurencji i wiele emocji. Dzieci otrzymały do domu prezenty: owocowy koszyk.


      W środę pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby do Dino Parku. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji: kolejki, dmuchanych zamków, kina 6D, placu zabaw, małpiego gaju, ścieżki iluzji oraz ścieżki edukacyjnej. Dzieci były zachwycone.


     W czwartek w ogrodzie przedszkolnym Pani Dyrektor wraz z Personelem zorganizowała dzieciom dyskotekę na powietrzu.


     W piątek wszystkie grupy poszły do kina na film animowany.Więcej w Galeriach poszczególnych grup.

Wizyta przedstawicieli Schroniska dla Małych Zwierząt

Dzisiaj tj. 07 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Schroniska dla Małych Zwierząt oraz behawiorystę – Pana Andrzeja, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat, jak należy zachowywać się w stosunku do naszych czworonożnych przyjaciół. Wraz z Panem Andrzejem był pies Roki – podopieczny schroniska.

Dzieci w ramach akcji „Zamiast lizaka dam dwa złote na zwierzaka” przekazały Majową Skarbonkę w kwocie 400 zł.

Bardzo dziękujemy za Państwa i dzieci wsparcie i wielkie serca. Zachęcamy również do odwiedzin stronZWIERZaki ze SCHRONu  oraz  Szkolenie psów Andrzej MorawskiPodsumowanie Majowej Skarbonki

Majowa Skarbonka dla zwierzaków z jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt to zebrane 397.50 zł.


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za okazane serducho i wrażliwość ❤.
Tydzień poświęcony higienie osobistej

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków higienicznych uczymy się już od najmłodszych lat. Grupa „Smerfów przygotowała na ten tydzień propozycje zabaw i zajęć dydaktycznych dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Dzieci kształtowały swoje nawyki higieniczno – kulturowe związane z higieną osobistą, rozwijały mowę i myślenie poprzez zabawy dydaktyczne oraz zapoznawały się z melodią i słowami piosenek dotyczących tematu tygodnia.

Ponadto dzieci wychodziły na plac zabaw, uczestniczyły w zabawach swobodnych i ruchowych na świeżym powietrzu. Grupa „Smerfów” zaprosiła także wszystkie dzieci na tematyczne prezentacje multimedialne i przygody bohaterki opowiadań – MYSZKI W PASKI, a hitem tygodnia stała się piosenka pt.: „Bańkę łap”.


Tydzień Ruchu Fizycznego

W ostatnim tygodniu kwietnia grupa Stokrotek  przygotowała zajęcia i zabawy, który dotyczyły tematu „Ruch fizyczny”.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna w naszym życiu jest aktywność ruchowa. Jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju organizmu, tworzenia poprawnej postawy i budowy ciała, zapobieganiu chorobom oraz prawidłowego rozwoju psychicznego i społecznego.

Nasze przedszkolaki brały udział w sportowych kalamburach, mogły poznać zajęcia z jogi, które były połączone z wirtualną wycieczką do zoo, a także bawiły się podczas zawodów sportowych.


Aktywność fizyczna w przedszkolu towarzyszy nam codziennie, ale to był świetny moment na poznanie nowych dyscyplin i zabaw.


Podsumowanie kwietniowej Skarbonki

W kwietniu dla zwierzaków uzbieraliśmy 563 zł.

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho.

Tym razem skarbonkę w imieniu wszystkich darczyńców przekazuje grupa Żabek 

????  ????????XIV OLIMPIADA TANECZNA MALUCHA

Zapraszamy do obejrzena relacji z XIV TANECZNEJ OLIMPIADY MALUCHA organizowanej przez nasze przedszkole. W tym roku ze względów pandemicznych filmy zostały zmontowane z przesłanych filmików z poszczególnych miejskich przedszkoli w Jeleniej Górze.
Finał świątecznej zbiórki z wielkanocnym zajączkiem

„Nie liczy się to, ile posiadasz,

ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”


      Świąteczna zbiórka z „Wielkanocnym zajączkiem” dla wychowanków Domu dla Dzieci nr 1 w Jeleniej Górze zakończyła się sukcesem. Przekazaliśmy słodkie upominki, a przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, że chętnie pomagają innym.


Konkurs na najładniejszą pisankę

Grupa Motylków bierze udział w konkursie na najładniejszą pisankę wielkanocną.

Życzymy sukcesu!


Wielkie poszukiwania czekoladowych jajek

                   Tradycyjnie przed świętami wielkanocnymi w naszym ogrodzie wszystkie grupy brały udział w wielkim poszukiwaniu czekoladowych jajek. Zanim jednak dzieci zmieniły się w poszukiwaczy i tropicieli musiały wykazać się wiedzą na temat tradycji wielkanocnych przy rozwiązywaniu zagadek oraz szybkością i zwinnością podczas konkurencji sportowych. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.


Na koniec wszyscy dostali do domów drobny świąteczny upominek.

W poszukiwaniu Wiosny

      W środę 24 marca wszystkie przedszkolaki szukały Pani Wiosny. Jednak nie było to wcale takie proste, ponieważ najpierw dzieci musiały wykonać zadania i rozwiązań zagadki, które przygotowała dla nich Pani Wiosna.

        W ogrodzie również czekała na dzieci niespodzianka – Wiosenka ukryła dla każdego zucha małą, słodką...kaczuszkę ;-). 

Zabawa była przednia ;-)  Wszystkie grupy odnalazły swoją Wiosnę.

Mamy nadzieję, że Wiosenka zostanie już z nami!


Tam daleko, gdzie wysoka sosna...


Marcowa Skrabonka

Dziękujemy za okazaną pomoc dla zwierzaków w ramach akcji  "Raz w miesiącu zamiast lizaka dam na zwierzaka".

W marcowej skarbonce uzbieraliśmy 536.10 złoty.


❤❤❤❤❤❤❤
Przygotowania do wiosny

Wiosno, Wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?

Wiosno, Wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?

Czy jesteś za górami?

Czy jesteś za lasami?

Wiosno, Wiosenko?

Gdzie jesteś powiedz nam!


         Wszystkie przedszkolaki i cały personel przedszkola przygotowują się przybycie wiosny. W salach pojawiły się wiosenne dekoracje, przedszkolaki założyły hodowle owsa, rzeżuchy i fasolek. Uczą się wiosennych piosenek i wierszyków.


Wszyscy czekamy na Ciebie Wiosno!Tydzień Zdrowia Psychicznego

      W dniach 8 - 12 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego,  który  koordynowała grupa Żabek.Dzisiejszy świat to świat stresu oraz dążenia za rzeczami materialnymi. Brak nam czasu dla rodziny, przyjaciół i takich wartości jak miłość, szacunek.Ciągła pogoń doprowadza ludzi do depresji oraz stresu. Z powodu zaburzeń psychicznych cierpimy my i nasze otoczenie.Obchody Tygodnia Zdrowia Psychicznego miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o nasz rozwój psychiczny oraz rozwijanie odporności emocjonalnej.


       Propozycje zabaw zamknięte były w czterech blokach tematycznych:


1.Ja i moje emocje

2.Na smutki i radość najlepszy przyjaciel

3.Jak radzić sobie ze stresem?

4.W zdrowym ciele zdrowy duch – ruszamy się dla zdrowia


Ja i moje emocje” - to zbiór zabawa uczących nazywania emocji, rozpoznawania w sposób werbalny i pozawerbalny. Aby radzić sobie ze złymi emocjami – ale również z tymi dobrymi – trzeba je najpierw nazwać.

Na smutki i radość najlepszy przyjaciel” - uświadomienie dzieciom, że otaczanie się dobrymi ludźmi sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Przyjaciel to osoba, która nie tylko pobawi się nami, ale również wysłucha i wesprze swoją obecnością w trudnych chwilach.

Jak radzić sobie ze stresem?” - rozmowy z dziećmi na temat sytuacji stresowych, pokazanie im, jak można sobie radzić w sytuacjach stresowych.

W zdrowym ciele zdrowy duch – ruszamy się dla zdrowia” - uświadomienie dzieciom, że spacery, ruch, taniec są dobrym lekarstwem na złe samopoczucie.


        

   


Tydzień Zdrowego Odżywiania

     W dniach od  22 lutego do 26 lutego w naszym przedszkolu odbywał się Tydzień Zdrowego Odżywiania, który koordynowała grupa Motylków. Przez cały tydzień dzieci miały zaproponowane różne aktywności, by zwrócić uwagę na to, jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie. Przedszkolaki m.in. robiły sałatkę owocową, owocowe smoothie, tworzyły piramidę żywienia oraz pyszne zdrowe obrazy, degustowały owoce i warzywa, rozwiązywały krzyżówki poświęcone zdrowym produktom, spotkały się również z Panem Januszem – szefem kuchni „Cottonina Hotel & Mineral Spa Resort” w Świeradowie – Zdroju, który opowiedział wszystkim, w jaki sposób gotować i komponować zdrowe posiłki.


JEDZMY ZDROWO!


Stokrotki przekazują Skarbonkę

   Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho ❤???? dla zwierzaków z naszego jeleniogorskiego Schroniska.

W ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka" w tym miesiącu

zebraliśmy rekordową kwotę 450 zł , którą w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców przekazuje grupa Stokrotek.
Spotkanie z policjantem

Dzisiaj, tj. 17 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani Beata - przedstawicielka Policji.

Przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa, numerów alarmowych oraz utrwaliła ze starszymi dziećmi pozycję boczną ustaloną.

Dzieci dowiedziały się również, co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem.

Serdecznie dziękujemy!


Walentynki


Dzisiaj przedszkolaki otrzymały drobny upominek z okazji Walentynek od Pani Dyrektor i całego Personelu:

balony w kształcie serca oraz pyszne, ręcznie robione pierniki:)

Dzieci były zachwycone!
Bal karnawałowy

      03 i 04 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Pierwszego dnia bawiły się dzieci z młodszych grup - Stokrotki   i Biedronki, drugiego dnia starsze dzieci - Smerfy, Żabki i Motylki.

      Pani Dyrektor w kolorowym stroju klowna zabrała dzieci w cudowny świat tańców, muzyki i świetnej zabawy. Na koniec balu każde dziecko otrzymało małą niespodziankę: Misia Skarbonkę. Dzieci jednogłośnie powiedziały, że był to najlepszy bal karnawałowy! ;-)

Fotorelacje z balu znajdzieci Państwo w galeriach poszczególnych grup.


"Góra Grosza dla Amelki"

Dziękujemy!

"Góra Grosza" dla Amelki to aż  36.20 kg zebranych monet oraz 104.60 zł z monet o nominałach od 10 gr do 2 zł.

Kwota zostanie wpłacona na indywidualne konto Amelki.

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

A tymczasem, w piątek 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawitała do naszego przedszkola. Karolinka – nasza absolwentka – która jest wolontariuszką WOŚP, odwiedziła przedszkolaki.

         Dzieci, które systematycznie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych, tym razem również chętnie i licznie wzięły udział w zbiórce pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Pomagajmy, bo „Pomaganie jest fajne!”

Biedronki przekazały styczniową skarbonkę

      W tym miesiącu w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam 2 zł dla zwierzaka" w styczniowej skarbonce uzbieraliśmy rekordową sumę aż  331.60 zł.

Skarbonkę w imieniu wszystkich przedszkolaków w tym miesiącu przekazuje zwierzakom w Schronisku grupa Biedronek ❤.


Dziękujemy

Podziękowanie

       W imieniu Rodziców Filipka i naszym dziękujemy Państwu za wspieranie małego dzielnego bohatera ❤. To dzięki przynoszonym przez Was do przedszkola nakrętkom ma On szansę na niezbędną Mu rehabilitację. Dziękujemy naszym Paniom, które również przekazują na rzecz Filipka i nie tylko....❤ różne przedmioty, często własnoręcznie zrobione na prowadzone w Internecie licytacje dla chorych dzieci .❤. Warto pomagać. Nasze przedszkolaki też to wiedzą. Dziękujemy ❤.Grudniowa skarbonka

     Nasze przedszkole w ferworze świątecznych przygotowań nie zapomina o zwierzętach ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Grudniową skarbonkę z kwotą 256 zł w imieniu Rodziców i wszystkich przedszkolaków przekazała grupa Smerfów. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.Przygotowania do Bożego Narodzenia

       W naszym przedszkolu trwają przygotowania do świąt. Dzieci tworzą drobne upominki dla Rodziców, Personel dba, aby w tych trudnych czasach dzieci poczuły chociaż odrobinę świątecznej magii. W tym roku – niestety w reżimie sanitarnym – nie możemy zaprosić Rodziców i bliskich na spotkania świąteczne, ale dzieci wraz z Paniami przygotowują dla bliskich niespodziankę...mamy nadzieję, że będzie ona namiastką świątecznej aury.


Wizyta Mikołaja

„Nasz kochany Mikołaj,
Dziś prezenty rozda nam,
Pod choinkę włoży je,
Byśmy mogli cieszyć się...”

                      „Kochany Mikołaj” (fragm.)


  Jak co roku do naszych przedszkolaków zawitał Mikołaj, który przemierzył cały świat, by spotkać się z dziećmi. Każda grupa zaprezentowała Mikołajowi krótki występ artystyczny – w tym roku spotkania odbywały się w poszczególnych salach. Zanim Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, zostawił dzieciom prezenty. Uśmiechy dzieci były bezcenne! Przedszkolaki obiecały też, że będą sprzątały zabawki, zgodnie się bawiły i pomagały rodzicom w codziennych obowiązkach ;-)

Mikołajkowo dla zwierząt

                                             Do naszych podopiecznych ze Schroniska dla Małych Zwierząt dotarł też....Mikołaj ;-) W ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka." uzbieraliśmy 228 zł. Z okazji Mikołajek w tym miesiącu listopadową skarbonkę przekazała w imieniu wszystkich dzieci grupa Żabek. Dziękujemy za okazaną życzliwość i serce.XI Przegląd Twórczości Patriotycznej

         Grupa Żabek wystąpiła w zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 11 w Jeleniej Górze XI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej.


Cykliczny przegląd w tym roku musiał odbyć się w reżimie sanitarnym – przedszkola nagrywały swoje występy, które zmontowane można było obejrzeć w lokalnej telewizji.


Dzieci wystąpiły w programie artystycznym pt. „Polska – Moja Ojczyzna”, w którym zaprezentowały wiersz oraz taniec narodowy (Mazur).

Październikowa skarbonka

Dziękujemy za październikowa zbiórkę na rzecz zwierzaków. Październikowa skarbonke w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców dziś przekazuje grupa Motylków . Zebraliśmy 108 zł. Dziękujemy.Wizyta w Schronisku dla Małych Zwierząt

W czwartek tj. 22 października małą delegacją - Antoś, Klara i Pani Marysia - udaliśmy się do Schroniska dla Małych Zwierząt i przekazaliśmy zebrane dary oraz wrześniową skarbonkę w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka".


Wszystkim Rodzicom i Dzieciom dziękujemy za okazane serce.

Podziękowanie


Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze

          Grupę starszaków (Żabki) odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze promując drugą część akcji „Nie bądź smartzombie”, która to akcja propaguje bezpieczne zachowania na przejściach dla pieszych.


Pomimo, że dzieci nie mają jeszcze własnych telefonów komórkowych, to zgodnie stwierdziły, że będą upominały swoich rodziców, jeżeli zobaczą, że korzystają oni z telefonów komórkowych w czasie jazdy samochodem lub podczas przechodzenia przez pasy.


Więcej o akcji i spotkaniu można przeczytać w poniższym artukule:


https://www.jelonka.com/osmoklasisci-u-dzieci-92140

Zbiórka przekąsek dla  Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze

Przedszkolaki wraz z Rodzicami i wszystkimi pracownikami Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze od lat prowadzą akcję charytatywną „Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka – oddam 2 zł dla zwierzaka”.

Akcja cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem, za co bardzo dziękujemy.

Pieniążki z wrześniowej skarbonki zostały wpłacone na konto schroniska i będą wspierać najważniejsze potrzeby zwierząt.
Udało się też zebrać sporo przekąsek dla podopiecznych jeleniogórskiego schroniska. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu przekażemy je do schroniska.


STOKROTKIBIEDRONKISMERFYŻABKI
MOTYLKIAkcja "Wyślij kartkę do Powstańca"

     Miejskie Przedszkole nr 13 po raz kolejny brało udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca" w ramach kampanii BohaterON – włącz historię!


BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.


Wszystkie grupy wykonały kartki, które spięte razem utworzyły piękny pocztówkowy album. Projekt był również elementem edukacji patriotycznej realizowanym w naszej placówce od kilku lat.


Więcej o kampanii znajdą Państwo poniżej. Zapraszamy do lektury.


https://bohateron.pl/
Jelonki

        Wrzesień w naszym przedszkolu tradycyjnie związany jest z Jelenią Górą. Przedszkolaki poznają – lub utrwalają – legendy związane z naszym rejonem, uczestniczą w wycieczkach po Jeleniej Górze, spotykają się z ludźmi związanymi z naszym miastem. W tym roku dzieci ze wszystkich grup stworzyły jelonka  – symbol Jeleniej Góry.

Jelonki można podziwiać w słoneczne dni przed wejściem do przedszkola, a w deszczowe dni zdobią hol.
Stokrotki – jelonek malowany farbą;

Biedronki – jelonek ozdobiony nakrętkami po butelkach;

Smerfy – jelonek z butelek oraz z kloców typu „wafle”;

Żabki – jelonek z liści i patyków;

Motylki– jelonek z rolek i bibuły.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

       Wczoraj w naszym przedszkolu wszystkie grupy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie mogliśmy wyjść do kina, więc kino przyszło do nas. Każda grupa w swoich salach obejrzała wybrany przez siebie i nauczycieli film animowany, który wyświetlony został na naszych tablicach multimedialnych i projektorach. Był nawet popcorn. Dzieci były zachwycone! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego kochane Przedszkolaki ;-)Ogólnopolski  Dzień Sprzątania Świata

          W piątek tj. 18 września obchodziliśmy u nas w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Sprzątania Świata. Wszystkie grupy włączyły się do akcji. Stokrotki ( maluszki) miały zorganizowane zabawy i zajęcia w ogrodzie przedszkolnym. Motylki, Żabki, Biedronki oraz Smerfy - starsze grupy - wraz z nauczycielami zajęcia w terenie. Wspólnie dbamy o naszą planetę!
Słodkie powitanie

               Tradycyjnie Pani Dyrektor powitała wszystkie dzieci małym upominkiem. W tym roku były to specjalnie dla nas zaprojektowane i zrobione słodkie czekoladki. Życzymy samych słodkich dni w nowym roku szkolym.