Stokrotki w Muzeum Przyrodniczym

25 czerwca dzieci z grupy Stokrotek udały się na wycieczkę do Cieplic do Muzeum Przyrodniczego. Przeżycia niesamowite... najpierw dojazd pociągiem... wow! Po przybyciu na miejsce drugie śniadanko w Tężniach, wizyta w Muzeum Przyrodniczym. Stokrotki zwiedziły wszystkie wystawy. Podczas oglądania eksponatów zachwytom nie było końca eksponatów. Pracownicy muzeum również byli zachwyceni Stokrotkami, które potrafiły odpowiednio zachować się w muzeum. Było nam miło. Po muzeum oczywiście koniecznie lody....Czerwcowa Skarbonka oraz wizyta przedstawicieli Schroniska dla Małych Zwierząt

W czwartek nasze przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Schroniska dla Małych Zwierząt w ramach prowadzonej w naszej placówce akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka- oddam 2 zł dla zwierzaka".

Do przedszkola zawitały również dwa wspaniałe pieski: Zuzia i Lusia. Emocji nie brakowało. W trakcie spotkania oprócz treści edukacyjnych były podziękowania za 4-letnią współpracę, przekazanie czerwcowej skarbonki, w której uzbierało się aż 446 zł., za które wszystkim bardzo dziękujemy:

Motylki - 69 zł,

Żabki - 142 zł,

Stokrotki - 83 zł,

Biedronki - 112 zł,

Smerfy - 40 zł.

oraz podarowanie zaproszonym gościom pięknych prac w wykonaniu dzieci. Nasze przedszkolaki otrzymały również w formie dyplomu wielkie podziękowania za okazaną pomoc i serce dla zwierzaków. Wspaniałym wydarzeniem była możliwość przytulenia się do ...Zuzi i Lusi, cudnych czworonogów.


Dziękuję dzieciom, Rodzicom za ogromne wsparcie i okazaną wrażliwość oraz piękne serducho. Podsumowując skarbonkę od września do czerwca przekazaliśmy na rzecz pomocy zwierzakom  3.083 zł, za którą jeszcze raz Państwu, dzieciom i Paniom w grupach bardzo, bardzo dziękuję. Maria Królikowska.
Smerfy żegnają przedszkole

"Rzec do widzenia trzeba na drogę,
Bo po wakacjach nie wrócisz już,
Wspominaj często przedszkolne progi,
By miłych wspomnień nie krył kurz."W dniu  14 czerwca 2022 r. grupa Smerfów uroczyście zakończyła etap wychowania przedszkolnego. Starszaki zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności przed personelem i najbliższymi.


To był występ pełen radości, wspomnień i wzruszeń!Smerfom życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia!
Festyn w Cieplicach

05.06.2022 r. grupa  Stokrotek włączyła się w organizowany w Cieplicach charytatywny festyn na rzecz Filipa Janasa, którego nasza cała społeczność przedszkola wspiera od kilku lat. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym na scenie Muszli Koncertowej.

Do występu dołączyły również nasze absolwentki: Klara i Maja. Pierwszy, tak ogromnej wagi występ artystyczny, nasze przedszkolaki - mimo ogromnej tremy i emocji - zdały celująco.

Ogromne brawa za wrażliwość, serce i chęć pomagania, Rodzicom za okazane serducho.Konkurs "Portret Mojej Mamy"

Dziś nasze przedszkolaki odebrały dyplom i nagrodę za udział w IX ogólnopolskim konkursie plastycznym "Portret mojej mamy."

Gratulujemy I miejsca Kornelce z grupy Stokrotek oraz Martynce ze Smerfów, Klarze z Biedronek, Tosi z Motylków i Mai z grupy Żabek wyróżnienia.

Brawo !

Odwiedziny Pani Zofii Czernow

W Dzień Dziecka dzieci z naszego przedszkola gościły Panią Zofię Czernow.

Podsumowanie majowej Skarbonki

Majowa Skarbonka dla zwierzaków w ramach akcji charytatywnej

"Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam - 2 zł dla zwierzaka "  to zebrane 173  zł.


Bardzo dziękujemy.


W tym miesiącu Skarbonkę wirtualnie przekazuje w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców grupa  Stokrotek, która spotkała się również z Panią Marią Królikowską - głównym koordynatorem akcji.


Stokrotki podczas spotkania dowiedziały się o prawidłowej opiece nad zwierzętami domowymi, zwłaszcza psami i kotami, świadomym zakupie, adopcji oraz o bezpieczeństwie podczas kontaktów ze zwierzętami. Przedszkolaki m.in. obejrzały krótki film edukacyjny o tym, jak należy bezpiecznie postępować z czworonożnym przyjacielem, wypowiadały się na temat podstawowych zasad opieki.


Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę do kolorowania.Wycieczka do ZOO

      W czwartek 26 maja 2022  r. wszystkie grupy pojechały na wyczekiwaną od dłuższego czasu wycieczkę do Czech do miejscowości Dvur Kralove, gdzie znajduje się Safari ZOO. Dwugodzinna podróż minęła nam spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie. W doskonałych humorach i niezwykłych emocjach rozpoczęliśmy zwiedzanie ZOO. Każda grupa samodzielnie planowała, w jaki sposób zorganizuje sobie czas wolny – ustalone było jedynie Safari oraz obiad. Zwiedzanie Safari truckami było dla naszych przedszkolaków niesamowitym przeżyciem. Przez ponad 45 minut przejażdżki zewsząd słychać było „Ochy i achy!”. Wrażenia pozostaną na długo w pamięci dzieci. Zobaczyć lwa – króla zwierząt - z kilku metrów....to dopiero nie lada gratka! Po smacznym obiedzie, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. W autobusie słychać było pochrapywanie i rozmowy na temat wrażeń z wycieczki.
TEATRRRAŁKI

27 maja 2022 r. grupa Smerfów reprezentowała nasze przedszkole w przeglądzie teatralnym TEATRRRAŁKI 2022.

Smerfy wystąpiły w przedstawieniu „Wiosenne przebudzenie”.
Malowane kamyki

Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji "Malowane kamyki". Każda z grup zbierała i malowała kamienie. Niektóre z nich zdobią nasz hol na wystawie, inne zaś zostały już porozkładane w różnych zakątkach naszego ogrodu przedszkolnego i Jeleniej Góry.

Zachęcamy do zabierania kamyczków z holu i roznoszenia ich, niech idą w świat"Tydzień bajek polskich" - zakończenie projektu

W maju ukończyliśmy projekt "Tydzień bajek polskich", który w naszym przedszkolu trwał cały rok. Każda grupa raz w miesiącu czytała jedną polską legendę lub baśń. Poznaliśmy m.in: "Stopkę Królowej Jadwigi", "Poznańskie koziołki", "Toruńskie pierniczki", czy też "Wars i Sawa".


Celem projektu było promowanie polskich bajek, legend i baśni wśród dzieci i ich rodziców oraz budowanie więzi między pokoleniami.
Nocowanie w przedszkolu

Piątkową noc z 20 na 21 maja grupa Smerfów spędziła w przedszkolu. Starszaki uczestniczyły w wielu atrakcyjnych aktywnościach oraz przygotowały dla siebie kolację. Te wspólne, fantastyczne chwilę zostaną długo w ich pamięci.
Cała Polska czyta dzieciom - rodzice czytają Biedronkom

Grupa Biedronek gości rodziców, którzy czytają ulubione bajki dzieci i w ten sposób włączają się do akcji Całą Polska Czyta Dzieciom oraz do planu tygodniowego Nasze ulubione książki, aby pomóc dzieciom zrozumieć, że książka może być przyjacielem każdego.
Koncert w Szkole Muzycznej

W piątek 19 maja 2022 r. grupa  Biedronek i Smerfów uczestniczyła w koncercie młodych i utalentowanych dzieci i młodzieży.

Koncert odbył się w Szkole Muzycznej.Spotkanie z Filharmonią Dolnośląską

Dzisiaj, tj. 11 maja 2022 r.  wszystkie przedszkolaki uczesniczyły w koncercie muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej


pt. "Skąd ta muzyka? Skąd ten rytm?"<a href="http://www.freepik.com">Designed by Brgfx / Freepik</a>

Stokrotki w Książnicy Karkonoskiej

06 maja 2022 r. Stokrotki uczestniczyły w warsztatach czytelniczo-bibliotecznych w Książnicy Karkonoskiej związanych z Dniem Strażaka.

Dzieci wykonały również wozy strażackie z kolorowego papieru.
Żabki w Książnicy Karkonoskiej

Z okazji Światowego Dnia Książki - grupa  Żabek - wybrała się do Książnicy Karkonoskiej na pierwsze zajęcia zapoznawcze w bibliotece. Dzieci dowiedziały się, co to jest biblioteka, kim jest bibliotekarz, a także poznały zasady panujące w bibliotece. Na koniec spotkania dzieci wspólnie wybrały dwie książeczki, które przeczytaliśmy w przedszkolu.


Niedługo Żabki ponownie wybierają się do Książnicy oddać wypożyczone ksiażki i wybrać nowe.


Podsumowanie kwietniowej Skarbonki

Kwietniowa Skarbonka dla zwierzaków w ramach akcji charytatywnej

"Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam - 2 zł dla zwierzaka "  to zebrane 231  zł.


Bardzo dziękujemy.


W tym miesiącu Skarbonkę wirtualnie przekazuje w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców grupa  Żabek, która spotkała się również z Panią Marią Królikowską - głównym koordynatorem akcji.


Żabki podczas spotkania dowiedziały się o prawidłowej opiece nad zwierzętami domowymi, zwłaszcza psami i kotami, świadomym zakupie, adopcji oraz o bezpieczeństwie podczas kontaktów ze zwierzętami. Przedszkolaki m.in. obejrzały krótki film edukacyjny o tym, jak należy bezpiecznie postępować z czworonożnym przyjacielem, wypowiadały się na temat podstawowych zasad opieki.


Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę do kolorowania.Motylki przekazują marcową Skarbonkę

Marcowa Skarbonka dla zwierzaków w ramach akcji charytatywnej

"Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam - 2 zł dla zwierzaka "  to zebrane 319 zł.


Bardzo dziękujemy.


W tym miesiącu Skarbonkę wirtualnie przekazuje w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców grupa  Motylków, która spotkała się również z Panią Marią Królikowską - głównym koordynatorem akcji.


Motylki podczas spotkania dowiedziały się o prawidłowej opiece nad zwierzętami domowymi, zwłaszcza psami i kotami, świadomym zakupie, adopcji oraz o bezpieczeństwie podczas kontaktów ze zwierzętami. Przedszkolaki m.in. obejrzały krótki film edukacyjny o tym, jak należy bezpiecznie postępować z czworonożnym przyjacielem, wypowiadały się na temat podstawowych zasad opieki.


Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę do kolorowania. W przyszłym miesiącu - jak i każdego kolejnego - takie spotkanie będzie kontynuowane w kolejnych grupach.Zajęcia teatralne u Stokrotek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru grupa Stokrotek spotkała się z Panią Anną Ludwicką - Manią - aktorką Teatru im. Kamila Cypriana Norwida w Jeleniej Górze.

Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat osób pracujących w teatrze, a także poznały takie pojęcia jak: scena, widz, widownia. Dowiedziały się, w jaki sposób wykorzystywane są kostiumy, kukiełki, pacynki do przedstawiania różnych ról w spektaklach dla dzieci i dla dorosłych.

Stokrotki miały możliwość wcielić się w aktorów. Zainteresowanie dzieci było ogromne, a wrażenia ze spotkania zostaną na długo. Pani Ani serdecznie dziękujemy i życzmy sukcesów zawodowych i tej wymarzonej roli.Warsztaty w teatrze

W związku z Międzynarodowym Dniem Teatru grupy: Smerfów i Biedronek uczestniczyły w warsztatach teatralnych w Teatrze im. K.C. Norwida w Jeleniej Górze. Warsztaty poprowadził dla naszych przedszkolaków Pan Jacek Paruszyński.

Pierwszy Dzień Wiosny

W poniedziałek, tj. 21 marca, wszystkie przedszkolaki tradycyjnie żegnały zimę i witały wiosnę. W ogrodzie przedszkolnym zmagały się z przygotowywanymi zadaniami, które wymagały od nich nie tylko wiedzy, ale również zręczności i szybkości: było łowienie ryb, rzut piłeczką do kosza, slalom z jajkiem, zagadki. Dzieciom bardzo podobało się szukanie słodkiej niespodzianki, która ukryta była specjalnie dla nich w ogrodzie.

Następnie wszystkie dzieci pomaszerowały w barwnym korowodzie na plac w pobliżu zabobrzańskiego Zameczku, aby piosenkami i wierszami przywitać Pierwszy Dzień Wiosna. Miłym zaskoczeniem było dla wszystkich spotkanie z Panem Prezydentem Miasta Jerzym Łużniakiem, który dołączył do nas i z nami wiosnę przywitał.Pomoc mieszkańcom Ukrainy

Dziękuję za okazane serce ❤ i ogromną pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.

Pomoc, która skierowana była głównie dla mam i ich dzieci ❤❤❤ przebywających na terenie Ukrainy.

Ogłoszona,  szybka - bo trwająca tylko 2 dni - zbiórka w grupie Stokrotek ???? oraz wśród naszego personelu, przyniosła niewyobrażalną pomoc ????.


Dziękuję też Rodzicom dzieci z innych grup, którzy dołączyli, aby pomagać ????.


Zebrane dary....artykuły spożywcze dla niemowląt i dzieci, pampersy, kaszki, środki higieniczne , opatrunkowe, koce termiczne i wiele innych potrzebnych artykułów zostało posegregowanych i odebranych. Pojechały do Wrocławia, gdzie poprzez fundację zostaną dostarczone dla potrzebujących maluchów i ich mam na Ukrainę.


Organizator Maria Królikowska
Podsumowanie Skarbonki w lutym

Styczniowa Skarbonka dla zwierzaków w ramach akcji charytatywnej

"Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam - 2 zł dla zwierzaka " to zebrane 260 zł.


Bardzo dziękujemy.


W tym miesiącu Skarbonkę wirtualnie przekazuje w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców grupa  Biedronek, która spotkała się również z Panią Marią Królikowską - głównym koordynatorem akcji.


Biedronki podczas spotkania dowiedziały się o prawidłowej opiece nad zwierzętami domowymi, zwłaszcza psami i kotami, świadomym zakupie, adopcji oraz o bezpieczeństwie podczas kontaktów ze zwierzętami. Przedszkolaki m.in. obejrzały krótki film edukacyjny o tym, jak należy bezpiecznie postępować z czworonożnym przyjacielem, wypowiadały się na temat podstawowych zasad opieki.


Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę do kolorowania. W przyszłym miesiącu - jak i każdego kolejnego - takie spotkanie będzie kontynuowane w kolejnych grupach.Dzień Pizzy

9 lutego w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pizzy.


Starsze grupy ( Stokrotki, Smerfy i Biedronki) uczestniczyły w warsztatach w pizzerii,

a najmłodsze (Motylki i Żabki) grupy miały zorganizowane zajęcia w przedszkolu, degustowały pyszną pizzę oraz upiekły własne pizzerki, które zabrały do domu (Żabki).
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

28 stycznia w naszym Przedszkolu odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Wolonariuszkami były:


Karolina - nasza absolwentka


Zosia z gr. Smerfów 


Basia z gr. StokrotekSerdecznie dziękujemy za udział w imieniu Organizatorów.

Podsumowanie styczniowej Skarbonki

Styczniowa Skarbonka dla zwierzaków w ramach akcji charytatywnej

"Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam - 2 zł dla zwierzaka " to zebrane 248 zł.


Bardzo dziękujemy.


W tym miesiącu Skarbonkę wirtualnie przekazuje w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców grupa  Smerfów, która spotkała się również z Panią Marią Królikowską - głównym koordynatorem akcji.


Smerfy podczas spotkania dowiedziały się o prawidłowej opiece nad zwierzętami domowymi, zwłaszcza psami i kotami, świadomym zakupie, adopcji oraz o bezpieczeństwie podczas kontaktów ze zwierzętami. Przedszkolaki m.in. obejrzały krótki film edukacyjny o tym, jak należy bezpiecznie postępować z czworonożnym przyjacielem, wypowiadały się na temat podstawowych zasad opieki.


Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało edukacyjną książeczkę do kolorowania. W przyszłym miesiącu - jak i każdego kolejnego - takie spotkanie będzie kontynuowane w kolejnych grupach.
Świąteczny występ Żabek na Miejskiej Wigilii

19 grudnia 2021r. dzieci z grupy Żabek wystąpiły na Placu Ratuszowym podczas świątecznego kolędowania.


Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Stoi tu choinka".Podsumowanie zbiórki słodyczy dla Domu Dziecka

W dniach od 07 grudnia do 17 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka słodyczy dla wychowanków Domu Dziecka nr 1 w Jeleniej Górze mieszczącym się przy ulicy Sobieskiego 80/1.

Serdecznie dziękujmy za udział w akcji.Grudniowa Skarbonka

Grudniowa skarbonka dla zwierzaków z naszego jeleniogórskiego Schroniska ???????????????????? to zebrane 197 zł:


Motylki - 4 zł

Żabki- 43 zł

Stokrotki - 80 zł

Biedronki - 15 zł

Smerfy - 55 zł


za które bardzo, bardzo jak każdego miesiąca Rodzicom i dzieciom dziękujemy ????????.

Świąteczną skarbonkę w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców przekazują przedstawiciele każdej z grup ????❤????.
Świąteczna choinkaW niedzielę 5.12.21 o godz. 17-stej nasze przedszkolaki z grupy Stokrotek na jeleniogórskim Rynku wraz z prezydentem Miasta Panem Jerzy Łużniakiem i Świętym Mikołajem swoim czarodziejskim zaklęciem rozświetliły bożonarodzeniową choinkę.

Podsumowanie listopadowej Skarbonki

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za serce, empatię i wsparcie w naszej akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka".


Listopadowa skarbonka to... 343 zł ❤❤❤.Wizyta przedstawicieli Schroniska dla Małych Zwierząt

W czwartek 18.11.21 dzieci z grupy Stokrotek spotkały się z przedstawicielami jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczył też pies Bolek, dzieci dowiedziały się jak należy dbać o czworonogi i  dlaczego nie należy robić im krzywdy.


Opieka nad psem, kotem to długie lata obowiązku właściciela nad nim (karmienie, zabawy spacery, szczepienia i wizyty u weterynarza podczas choroby). 


Dzieci na koniec spotkania wręczyły Bolkowi upominek , już mikołajkowy , w postaci pysznych przekąsek.


W dniach 23- 26.11.21 w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam - 2 zł na zwierzaka " we wszystkich grupach, jak każdego miesiąca, będą udostępnione skarbonki.


Zebrane środki będą wspierać nie tylko dzisiejszego Bolka, ale i pozostałe w Schronisku zwierzęta.


Zaproszeni goście przekazali dla wszystkich przedszkolaków, Rodziców podziękowania za lata współpracy i ogromne serducha kierowane w stronę pokrzywdzonych przez los zwierząt.
Odwiedziny w sklepie zoologicznym

Grupa "Stokrotek" odwiedziła 15.11.21  sklep zoologiczny "Nemo" mieszczący się nieopodal naszego przedszkola.


Dziękujemy za przyjęcie.


Przedszkolaki nie tylko podziwiały znajdujące się tam zwierzęta , ale usłyszały również jak należy opiekować się nimi, gdy zdecydujemy się na ich zakup.


"Tydzień Bajek Polskich"

15 listopada w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy projekt pt. „Tydzień  Bajek Polskich”.

Tegoroczna trzecia edycja dotyczy polskich baśń i legend.


Nasze działania nie będą trwały tydzień, ale przez cały rok szkolny 2021/2022.

Raz w miesiącu każda z grup przeczyta wybraną polską baśń lub legendę. Każdą z nich  wzbogaci o różne aktywności edukacyjne.


Chcemy przez to poznać naszą historię, wartości i mamy nadzieję, że każda legenda nauczy nas czegoś cennego.


Poniżej fotorelacja z listopada:

Spotkanie ze stomatologiem

W poniedziałek tj. 08.11. 2021 r. grupa Stokrotek gościła Panią Magdalenę z Przychodzi "Stomatologia Bez Bólu". Pani Magdalena przeprowadziła z dziećmi zajęcia edukacyjne. Przedszkolaki dowiedziały się:

  • jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej,
  • jak poprawnie myć zęby szczoteczką tradycyjną i elektryczną,
  • ile razy dziennie należy myć zęby,
  • po jakich posiłkach mycie zębów jest konieczne (Stokrotki jednogłośnie stwierdziły, że po słodyczach).

Na koniec dzieci pomalowały szablon zdrowego i chorego ząbka.


Chętne dzieci udzielały wywiadu, odpowiadając na pytanie: "Jak należy dbać o zęby?".


Spotkanie zakończyło się niespodzianką: każde dziecko zostało obdarowane prezentem ufundowanym przez firmy: GUM Sunset, Oral- B Professional i Przychodnię "Stomatologia Bez Bólu".
X Plener Malarski

Dzieci z grupy Motylków w październiku reprezentowały nasze przedszkole w X Plenerze Malarskim organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 10 w Jeleniej Górze.


Tematem tegorocznego pleneru były „Dwa oblicza jesieni”.


Dzieci wspólnymi siłami stworzyły dwie piękne prace plastyczne przedstawiające: jesień słoneczną i kolorową oraz jesień deszczową i ponurą.
Podsumowanie październikowej Skarbonki

W ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka " w tym miesiącu uzbieraliśmy 341 zł. Wszystkim dzieciom i Rodzicom za okazane serducho, wrażliwość bardzo dziękujemy ❤❤❤.


A tak uzbieraliśmy w poszczególnych grupach:

Motylki - 98 zł

Żabki- 34 zł

Stokrotki - 66.50 zł

Biedronki- 52.50 zł

Smerfy- 90 zł


W tym miesiącu wirtualnie skarbonkę dla zwierzaków w jeleniogórskim Schronisku przekazuje grupa Motylkow ❤.

Święto Dyni

27 października  w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Dyni".

Tego dnia wszystko kręciło się wokół dyni - dzieci smakowały również pyszną zupę dyniową.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od nas małą dynię, którą mogły samodzielnie przystroić, a potem zabrać do domu.

Wizyta w Schronisku dla Małych Zwierząt

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho.


Zebrane smaczki, zabawki oraz wrześniowa skarbonka w dniu 4.10.21 z okazji Światowego Dnia Zwierzaka

została przekazana do jeleniogorskiego Schroniska dla Małych Zwierząt przez małą delegację, grupy Stokrotek i Smerfów ❤.Biedronki dla żołnierzy

Grupa Biedronek wzięła udział w akcji harcerzy Skautów Europy "Czekolada dla żołnierzy polskich broniących naszych granic" i przekazała na ręce harcerki Hani zebrane czekolady.

Czekolady  wraz z laurkami zostaną wysłane transportem z Warszawy na granicę do żołnierzy.

Wrześniowa Skarbonka


Wrześniowa Skarbonka dla zwierzaków to zebrane 525 zł.

Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za okazane serducho i wrażliwość.

A tak zbieraliśmy w grupach:

Motylki - 83 zł

Żabki- 91 zł

Stokrotki- 123.50 zł

Biedronki - 116.50 zł

Smerfy-111 zł


Wrześniową Skarbonkę dla zwierzaków w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców przekazuje grupa Stokrotek.

Dziękujemy!


Jeleniogórskie kamieniczki

Wrzesień Jeleniogórski to doskonała okazja, aby zapoznać dzieci z młodszych grup z historią i tradycjami naszego miasta oraz utrwalić zdobytą wiedzę            z dziećmi z grup starszych.


Efektem bloku tematycznego „Jelenia Góra – moje miasto” był projekt „Jeleniogórska kamieniczka”

(w poprzednim roku był symbol Jeleniej Góry – jelonek wykonany z materiałów naturalnych i nadających się do recyklingu).


Każda grupa wykonała przestrzenną kamieniczkę.


Prace są przepiękne i będą zdobiły nasz hol przez długi czas."Czerwony Kapturek" - dorośli dzieciom

Dzień Przedszkolaka w tym roku był – jak zawsze – wyjątkowy. Nauczyciele wcielili się w role aktorów i wystąpili w przedstawieniu  pt. „Czerwony Kapturek”. Po przedstawieniu wszystkie grupy brały udział w konkurencjach sportowych, a na koniec dnia otrzymały słodko – owocowy upominek.

Wszystkim Przedszkolakom – nie tylko z Trzynastki – składamy najserdeczniejsze życzenia!


 

Akcja "Sprzątnie świata"

W piątek 17 września 2021  r. wszystkie dzieci wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”.

Oprócz zajęć w terenie dzieci poznały (Żabki, Motylki) lub przypomniały ( Biedronki, Stokrotki, Smerfy) sobie zasady segregacji śmieci.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, dlatego przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział akcji.Bezpieczne wakacje

4 sierpnia 2021 dzieci z grupy Smerfów, Żabek i Motylków  wzięły udział w organizowanym przez Straż Miejską przy współudziale z innymi instytucjami festynie "Bezpieczne wakacje" na placu zabaw przy ulicy Komedy - Trzcińskiego.
Podsumowanie czerwcowej Skarbonki

W czerwcowej Skarbonce dla zwierzaków uzbieraliśmy 164 zł.

Biedronki - 27.60 zł

Stokrotki - 25 zł

Żabki - 74.70 zł

Smerfy - 5 zł

Motylki - 31.80 zł

za okazane serducho bardzo dziękujemy!
Tydzień Dnia Dziecka

       To był bardzo intensywny Tydzień Dziecka z naszym przedszkolu. W poniedziałek ( 7 czerwca 2021 r.) odwiedziła nas Pani Ania ze Schroniska dla Małych Zwierząt oraz Pan Andrzej – behawiorysta. Opowiedzieli nam, jak dbać o zwierzęta.

     We wtorek wszystkie grupy wzięły udział w Przedszkolnym Dniu Sportu – było wiele konkurencji i wiele emocji. Dzieci otrzymały do domu prezenty: owocowy koszyk.


      W środę pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby do Dino Parku. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji: kolejki, dmuchanych zamków, kina 6D, placu zabaw, małpiego gaju, ścieżki iluzji oraz ścieżki edukacyjnej. Dzieci były zachwycone.


     W czwartek w ogrodzie przedszkolnym Pani Dyrektor wraz z Personelem zorganizowała dzieciom dyskotekę na powietrzu.


     W piątek wszystkie grupy poszły do kina na film animowany.Więcej w Galeriach poszczególnych grup.

Wizyta przedstawicieli Schroniska dla Małych Zwierząt

Dzisiaj tj. 07 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Schroniska dla Małych Zwierząt oraz behawiorystę – Pana Andrzeja, którzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat, jak należy zachowywać się w stosunku do naszych czworonożnych przyjaciół. Wraz z Panem Andrzejem był pies Roki – podopieczny schroniska.

Dzieci w ramach akcji „Zamiast lizaka dam dwa złote na zwierzaka” przekazały Majową Skarbonkę w kwocie 400 zł.

Bardzo dziękujemy za Państwa i dzieci wsparcie i wielkie serca. Zachęcamy również do odwiedzin stronZWIERZaki ze SCHRONu  oraz  Szkolenie psów Andrzej MorawskiPodsumowanie Majowej Skarbonki

Majowa Skarbonka dla zwierzaków z jeleniogórskiego Schroniska dla Małych Zwierząt to zebrane 397.50 zł.


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za okazane serducho i wrażliwość ❤.
Tydzień poświęcony higienie osobistej

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków higienicznych uczymy się już od najmłodszych lat. Grupa „Smerfów przygotowała na ten tydzień propozycje zabaw i zajęć dydaktycznych dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola. Dzieci kształtowały swoje nawyki higieniczno – kulturowe związane z higieną osobistą, rozwijały mowę i myślenie poprzez zabawy dydaktyczne oraz zapoznawały się z melodią i słowami piosenek dotyczących tematu tygodnia.

Ponadto dzieci wychodziły na plac zabaw, uczestniczyły w zabawach swobodnych i ruchowych na świeżym powietrzu. Grupa „Smerfów” zaprosiła także wszystkie dzieci na tematyczne prezentacje multimedialne i przygody bohaterki opowiadań – MYSZKI W PASKI, a hitem tygodnia stała się piosenka pt.: „Bańkę łap”.


Tydzień Ruchu Fizycznego

W ostatnim tygodniu kwietnia grupa Stokrotek  przygotowała zajęcia i zabawy, który dotyczyły tematu „Ruch fizyczny”.

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważna w naszym życiu jest aktywność ruchowa. Jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju organizmu, tworzenia poprawnej postawy i budowy ciała, zapobieganiu chorobom oraz prawidłowego rozwoju psychicznego i społecznego.

Nasze przedszkolaki brały udział w sportowych kalamburach, mogły poznać zajęcia z jogi, które były połączone z wirtualną wycieczką do zoo, a także bawiły się podczas zawodów sportowych.


Aktywność fizyczna w przedszkolu towarzyszy nam codziennie, ale to był świetny moment na poznanie nowych dyscyplin i zabaw.


Podsumowanie kwietniowej Skarbonki

W kwietniu dla zwierzaków uzbieraliśmy 563 zł.

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho.

Tym razem skarbonkę w imieniu wszystkich darczyńców przekazuje grupa Żabek 

????  ????????XIV OLIMPIADA TANECZNA MALUCHA

Zapraszamy do obejrzena relacji z XIV TANECZNEJ OLIMPIADY MALUCHA organizowanej przez nasze przedszkole. W tym roku ze względów pandemicznych filmy zostały zmontowane z przesłanych filmików z poszczególnych miejskich przedszkoli w Jeleniej Górze.
Finał świątecznej zbiórki z wielkanocnym zajączkiem

„Nie liczy się to, ile posiadasz,

ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”


      Świąteczna zbiórka z „Wielkanocnym zajączkiem” dla wychowanków Domu dla Dzieci nr 1 w Jeleniej Górze zakończyła się sukcesem. Przekazaliśmy słodkie upominki, a przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, że chętnie pomagają innym.


Konkurs na najładniejszą pisankę

Grupa Motylków bierze udział w konkursie na najładniejszą pisankę wielkanocną.

Życzymy sukcesu!


Wielkie poszukiwania czekoladowych jajek

                   Tradycyjnie przed świętami wielkanocnymi w naszym ogrodzie wszystkie grupy brały udział w wielkim poszukiwaniu czekoladowych jajek. Zanim jednak dzieci zmieniły się w poszukiwaczy i tropicieli musiały wykazać się wiedzą na temat tradycji wielkanocnych przy rozwiązywaniu zagadek oraz szybkością i zwinnością podczas konkurencji sportowych. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.


Na koniec wszyscy dostali do domów drobny świąteczny upominek.

W poszukiwaniu Wiosny

      W środę 24 marca wszystkie przedszkolaki szukały Pani Wiosny. Jednak nie było to wcale takie proste, ponieważ najpierw dzieci musiały wykonać zadania i rozwiązań zagadki, które przygotowała dla nich Pani Wiosna.

        W ogrodzie również czekała na dzieci niespodzianka – Wiosenka ukryła dla każdego zucha małą, słodką...kaczuszkę ;-). 

Zabawa była przednia ;-)  Wszystkie grupy odnalazły swoją Wiosnę.

Mamy nadzieję, że Wiosenka zostanie już z nami!


Tam daleko, gdzie wysoka sosna...


Marcowa Skrabonka

Dziękujemy za okazaną pomoc dla zwierzaków w ramach akcji  "Raz w miesiącu zamiast lizaka dam na zwierzaka".

W marcowej skarbonce uzbieraliśmy 536.10 złoty.


❤❤❤❤❤❤❤
Przygotowania do wiosny

Wiosno, Wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?

Wiosno, Wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam?

Czy jesteś za górami?

Czy jesteś za lasami?

Wiosno, Wiosenko?

Gdzie jesteś powiedz nam!


         Wszystkie przedszkolaki i cały personel przedszkola przygotowują się przybycie wiosny. W salach pojawiły się wiosenne dekoracje, przedszkolaki założyły hodowle owsa, rzeżuchy i fasolek. Uczą się wiosennych piosenek i wierszyków.


Wszyscy czekamy na Ciebie Wiosno!Tydzień Zdrowia Psychicznego

      W dniach 8 - 12 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Zdrowia Psychicznego,  który  koordynowała grupa Żabek.Dzisiejszy świat to świat stresu oraz dążenia za rzeczami materialnymi. Brak nam czasu dla rodziny, przyjaciół i takich wartości jak miłość, szacunek.Ciągła pogoń doprowadza ludzi do depresji oraz stresu. Z powodu zaburzeń psychicznych cierpimy my i nasze otoczenie.Obchody Tygodnia Zdrowia Psychicznego miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o nasz rozwój psychiczny oraz rozwijanie odporności emocjonalnej.


       Propozycje zabaw zamknięte były w czterech blokach tematycznych:


1.Ja i moje emocje

2.Na smutki i radość najlepszy przyjaciel

3.Jak radzić sobie ze stresem?

4.W zdrowym ciele zdrowy duch – ruszamy się dla zdrowia


Ja i moje emocje” - to zbiór zabawa uczących nazywania emocji, rozpoznawania w sposób werbalny i pozawerbalny. Aby radzić sobie ze złymi emocjami – ale również z tymi dobrymi – trzeba je najpierw nazwać.

Na smutki i radość najlepszy przyjaciel” - uświadomienie dzieciom, że otaczanie się dobrymi ludźmi sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Przyjaciel to osoba, która nie tylko pobawi się nami, ale również wysłucha i wesprze swoją obecnością w trudnych chwilach.

Jak radzić sobie ze stresem?” - rozmowy z dziećmi na temat sytuacji stresowych, pokazanie im, jak można sobie radzić w sytuacjach stresowych.

W zdrowym ciele zdrowy duch – ruszamy się dla zdrowia” - uświadomienie dzieciom, że spacery, ruch, taniec są dobrym lekarstwem na złe samopoczucie.


        

   


Tydzień Zdrowego Odżywiania

     W dniach od  22 lutego do 26 lutego w naszym przedszkolu odbywał się Tydzień Zdrowego Odżywiania, który koordynowała grupa Motylków. Przez cały tydzień dzieci miały zaproponowane różne aktywności, by zwrócić uwagę na to, jak ważne w życiu jest zdrowe odżywianie. Przedszkolaki m.in. robiły sałatkę owocową, owocowe smoothie, tworzyły piramidę żywienia oraz pyszne zdrowe obrazy, degustowały owoce i warzywa, rozwiązywały krzyżówki poświęcone zdrowym produktom, spotkały się również z Panem Januszem – szefem kuchni „Cottonina Hotel & Mineral Spa Resort” w Świeradowie – Zdroju, który opowiedział wszystkim, w jaki sposób gotować i komponować zdrowe posiłki.


JEDZMY ZDROWO!


Stokrotki przekazują Skarbonkę

   Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho ❤???? dla zwierzaków z naszego jeleniogorskiego Schroniska.

W ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka" w tym miesiącu

zebraliśmy rekordową kwotę 450 zł , którą w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców przekazuje grupa Stokrotek.
Spotkanie z policjantem

Dzisiaj, tj. 17 lutego nasze przedszkole odwiedziła Pani Beata - przedstawicielka Policji.

Przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa, numerów alarmowych oraz utrwaliła ze starszymi dziećmi pozycję boczną ustaloną.

Dzieci dowiedziały się również, co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem.

Serdecznie dziękujemy!


Walentynki


Dzisiaj przedszkolaki otrzymały drobny upominek z okazji Walentynek od Pani Dyrektor i całego Personelu:

balony w kształcie serca oraz pyszne, ręcznie robione pierniki:)

Dzieci były zachwycone!
Bal karnawałowy

      03 i 04 lutego 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Pierwszego dnia bawiły się dzieci z młodszych grup - Stokrotki   i Biedronki, drugiego dnia starsze dzieci - Smerfy, Żabki i Motylki.

      Pani Dyrektor w kolorowym stroju klowna zabrała dzieci w cudowny świat tańców, muzyki i świetnej zabawy. Na koniec balu każde dziecko otrzymało małą niespodziankę: Misia Skarbonkę. Dzieci jednogłośnie powiedziały, że był to najlepszy bal karnawałowy! ;-)

Fotorelacje z balu znajdzieci Państwo w galeriach poszczególnych grup.


"Góra Grosza dla Amelki"

Dziękujemy!

"Góra Grosza" dla Amelki to aż  36.20 kg zebranych monet oraz 104.60 zł z monet o nominałach od 10 gr do 2 zł.

Kwota zostanie wpłacona na indywidualne konto Amelki.

Dziękujemy Rodzicom i dzieciom za okazane serducho!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

        W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

A tymczasem, w piątek 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawitała do naszego przedszkola. Karolinka – nasza absolwentka – która jest wolontariuszką WOŚP, odwiedziła przedszkolaki.

         Dzieci, które systematycznie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych, tym razem również chętnie i licznie wzięły udział w zbiórce pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Pomagajmy, bo „Pomaganie jest fajne!”

Biedronki przekazały styczniową skarbonkę

      W tym miesiącu w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka oddam 2 zł dla zwierzaka" w styczniowej skarbonce uzbieraliśmy rekordową sumę aż  331.60 zł.

Skarbonkę w imieniu wszystkich przedszkolaków w tym miesiącu przekazuje zwierzakom w Schronisku grupa Biedronek ❤.


Dziękujemy

Podziękowanie

       W imieniu Rodziców Filipka i naszym dziękujemy Państwu za wspieranie małego dzielnego bohatera ❤. To dzięki przynoszonym przez Was do przedszkola nakrętkom ma On szansę na niezbędną Mu rehabilitację. Dziękujemy naszym Paniom, które również przekazują na rzecz Filipka i nie tylko....❤ różne przedmioty, często własnoręcznie zrobione na prowadzone w Internecie licytacje dla chorych dzieci .❤. Warto pomagać. Nasze przedszkolaki też to wiedzą. Dziękujemy ❤.Grudniowa skarbonka

     Nasze przedszkole w ferworze świątecznych przygotowań nie zapomina o zwierzętach ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Grudniową skarbonkę z kwotą 256 zł w imieniu Rodziców i wszystkich przedszkolaków przekazała grupa Smerfów. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.Przygotowania do Bożego Narodzenia

       W naszym przedszkolu trwają przygotowania do świąt. Dzieci tworzą drobne upominki dla Rodziców, Personel dba, aby w tych trudnych czasach dzieci poczuły chociaż odrobinę świątecznej magii. W tym roku – niestety w reżimie sanitarnym – nie możemy zaprosić Rodziców i bliskich na spotkania świąteczne, ale dzieci wraz z Paniami przygotowują dla bliskich niespodziankę...mamy nadzieję, że będzie ona namiastką świątecznej aury.


Wizyta Mikołaja

„Nasz kochany Mikołaj,
Dziś prezenty rozda nam,
Pod choinkę włoży je,
Byśmy mogli cieszyć się...”

                      „Kochany Mikołaj” (fragm.)


  Jak co roku do naszych przedszkolaków zawitał Mikołaj, który przemierzył cały świat, by spotkać się z dziećmi. Każda grupa zaprezentowała Mikołajowi krótki występ artystyczny – w tym roku spotkania odbywały się w poszczególnych salach. Zanim Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, zostawił dzieciom prezenty. Uśmiechy dzieci były bezcenne! Przedszkolaki obiecały też, że będą sprzątały zabawki, zgodnie się bawiły i pomagały rodzicom w codziennych obowiązkach ;-)

Mikołajkowo dla zwierząt

                                             Do naszych podopiecznych ze Schroniska dla Małych Zwierząt dotarł też....Mikołaj ;-) W ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka." uzbieraliśmy 228 zł. Z okazji Mikołajek w tym miesiącu listopadową skarbonkę przekazała w imieniu wszystkich dzieci grupa Żabek. Dziękujemy za okazaną życzliwość i serce.XI Przegląd Twórczości Patriotycznej

         Grupa Żabek wystąpiła w zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 11 w Jeleniej Górze XI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej.


Cykliczny przegląd w tym roku musiał odbyć się w reżimie sanitarnym – przedszkola nagrywały swoje występy, które zmontowane można było obejrzeć w lokalnej telewizji.


Dzieci wystąpiły w programie artystycznym pt. „Polska – Moja Ojczyzna”, w którym zaprezentowały wiersz oraz taniec narodowy (Mazur).

Październikowa skarbonka

Dziękujemy za październikowa zbiórkę na rzecz zwierzaków. Październikowa skarbonke w imieniu wszystkich przedszkolaków i Rodziców dziś przekazuje grupa Motylków . Zebraliśmy 108 zł. Dziękujemy.Wizyta w Schronisku dla Małych Zwierząt

W czwartek tj. 22 października małą delegacją - Antoś, Klara i Pani Marysia - udaliśmy się do Schroniska dla Małych Zwierząt i przekazaliśmy zebrane dary oraz wrześniową skarbonkę w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka".


Wszystkim Rodzicom i Dzieciom dziękujemy za okazane serce.

Podziękowanie


Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze

          Grupę starszaków (Żabki) odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze promując drugą część akcji „Nie bądź smartzombie”, która to akcja propaguje bezpieczne zachowania na przejściach dla pieszych.


Pomimo, że dzieci nie mają jeszcze własnych telefonów komórkowych, to zgodnie stwierdziły, że będą upominały swoich rodziców, jeżeli zobaczą, że korzystają oni z telefonów komórkowych w czasie jazdy samochodem lub podczas przechodzenia przez pasy.


Więcej o akcji i spotkaniu można przeczytać w poniższym artukule:


https://www.jelonka.com/osmoklasisci-u-dzieci-92140

Zbiórka przekąsek dla  Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze

Przedszkolaki wraz z Rodzicami i wszystkimi pracownikami Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze od lat prowadzą akcję charytatywną „Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka – oddam 2 zł dla zwierzaka”.

Akcja cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem, za co bardzo dziękujemy.

Pieniążki z wrześniowej skarbonki zostały wpłacone na konto schroniska i będą wspierać najważniejsze potrzeby zwierząt.
Udało się też zebrać sporo przekąsek dla podopiecznych jeleniogórskiego schroniska. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu przekażemy je do schroniska.


STOKROTKIBIEDRONKISMERFYŻABKI
MOTYLKIAkcja "Wyślij kartkę do Powstańca"

     Miejskie Przedszkole nr 13 po raz kolejny brało udział w akcji "Wyślij kartkę do Powstańca" w ramach kampanii BohaterON – włącz historię!


BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.


Wszystkie grupy wykonały kartki, które spięte razem utworzyły piękny pocztówkowy album. Projekt był również elementem edukacji patriotycznej realizowanym w naszej placówce od kilku lat.


Więcej o kampanii znajdą Państwo poniżej. Zapraszamy do lektury.


https://bohateron.pl/
Jelonki

        Wrzesień w naszym przedszkolu tradycyjnie związany jest z Jelenią Górą. Przedszkolaki poznają – lub utrwalają – legendy związane z naszym rejonem, uczestniczą w wycieczkach po Jeleniej Górze, spotykają się z ludźmi związanymi z naszym miastem. W tym roku dzieci ze wszystkich grup stworzyły jelonka  – symbol Jeleniej Góry.

Jelonki można podziwiać w słoneczne dni przed wejściem do przedszkola, a w deszczowe dni zdobią hol.
Stokrotki – jelonek malowany farbą;

Biedronki – jelonek ozdobiony nakrętkami po butelkach;

Smerfy – jelonek z butelek oraz z kloców typu „wafle”;

Żabki – jelonek z liści i patyków;

Motylki– jelonek z rolek i bibuły.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

       Wczoraj w naszym przedszkolu wszystkie grupy obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie mogliśmy wyjść do kina, więc kino przyszło do nas. Każda grupa w swoich salach obejrzała wybrany przez siebie i nauczycieli film animowany, który wyświetlony został na naszych tablicach multimedialnych i projektorach. Był nawet popcorn. Dzieci były zachwycone! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego kochane Przedszkolaki ;-)Ogólnopolski  Dzień Sprzątania Świata

          W piątek tj. 18 września obchodziliśmy u nas w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Sprzątania Świata. Wszystkie grupy włączyły się do akcji. Stokrotki ( maluszki) miały zorganizowane zabawy i zajęcia w ogrodzie przedszkolnym. Motylki, Żabki, Biedronki oraz Smerfy - starsze grupy - wraz z nauczycielami zajęcia w terenie. Wspólnie dbamy o naszą planetę!Słodkie powitanie

               Tradycyjnie Pani Dyrektor powitała wszystkie dzieci małym upominkiem. W tym roku były to specjalnie dla nas zaprojektowane i zrobione słodkie czekoladki. Życzymy samych słodkich dni w nowym roku szkolym.
NAZWA FIRMY
adres

Adres:

ul. Mieczysława Karłowicza 13,

58-506 Jelenia Góra

 

           

 

 

 

DANE KONTAKTOWE

 

telefon

telefon:

75-75-26-488

mail

przedszkolenr13@wp.pl

 

 

 

NA SKRÓTY:

 

KANAŁ/MP13 STOKROTKI ---ŻABKI---