Biedronki i minerały

Dnia 15 listopada 2022 r. w Grupie Biedronek na zajęciach gościła Pani Ola z Karkonoskiego Parku Narodowego,

która poprowadziła zajęcia dotyczące minerałów.

Żabki w Książnicy Karkonoskiej

14 listopada Grupa  Żabek uczestniczyła w zajęciach czytelniczo-bibliotecznych w Książnicy Karkonoskiej ( Filia nr 8).

Dzieci wysłuchały krótkich historyjek czytanych przez Panią Ewę – pracownika biblioteki i wykonały pracę plastyczną.

Tematem zajęć czytelniczych były „Stworki-Potworki”.Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Gratulujemy dzieciom z grupy Żabek  i Stokrotek udziału w konkursie ogłoszonym przez Hutę Szkła Julia w Piechowicach.

Prace wysłane na konkurs otrzymały wyróżnienia. Nagrodą jest zwiedzanie huty. Gratulacje dla wszystkich dzieci, bo była to grupowa praca zbiorowa.Praca Stokrotek
Praca Żabek


XIII Przegląd Twórczości Patriotycznej

9 listopada 2022 r. grupa Stokrotek reprezentowała nasze przedszkole w XIII Przedszkolnym Przeglądzie Twórczości Patriotycznej


pn. „Piosenka dla Niepodległej”.


Organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 11 im. Krasnala Hałabały w Sobieszowie. Przegląd odbył się w Jeleniogórskim Centrum Kultury „Muflon”.Poniżej przestawiamy link do występu Stokrotek.


LINK DO WYSTĘPU

Więcej informacji i zdjęć z Przeglądu w artykule poniżej.


LINK DO ARTYKUŁU

Pasowanie na Przedszkolaka

09 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Dzieci z grupy Smerfów  zaprezentowały przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.


Święto Niepodległości

11 listopada 2022 r.  w przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Grupa Stokrotek zaprezentowała krótki występ artystyczny. O godzinie 11.11 dzieci wspólnie z nauczycielami i pracownikami przedszkola odśpiewały Hymn. Dzieci z grupy Biedronek uroczyście wciągnęły na masz flagę Polski.

Stokrotki w szkole

W poniedziałek 7 listopada grupa  Stokrotek wybrała się do Szkoły Podstawowej Nr 8. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w lekcji wychowania fizycznego z kolegami i koleżankami z najstarszej klasy w nowej hali sportowej. Integracja udana, wszyscy zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu na zabawie.
Biedronki na zajęciach bibliotecznych

3 listopada 2022 r. grupa Biedronek uczestniczyła w zajęciach czytelniczych w bibliotece pt. "Stworki potworki". Zajęcia zakończyły się wykonaniem stworków.Motylki w Schronisku dla Małych Zwierząt

02 listopada 2022 r. Grupa Motylków odwiedziła Schronisko dla Małych Zwierząt.

Dzieci przekazały październikową Skarbonkę, a dla podopiecznych Schroniska zdrowe przekąski i smaczki.

Zajęcia z rodzicami u Biedronek

27 października 2022 r. grupa  Biedronek wraz z rodzicami wyczarowała na zajęciach przepiękne dynie.
Podsumowanie październikowej Skarbonki

W październikowej Skarbonce dla zwierzaków w ramach akcji charytatywnej


"Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka"


uzbieraliśmy 334.10 zł.


Za okazane serce, wrażliwość bardzo dziękujemy. Skarbonkę w imieniu wszystkich przedszkolaków przekaże grupa Motylków,

która 2 listopada odwiedzi jeleniogórskie Schronisko dla Małych Zwierząt.
Teatr "Abecadło przedszkolaka"

27 października 2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Abecadło przedszkolaka".


Spektakl opłacony został przez Radę Rodziców.


Dzień Jabłka

21 października 2022 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Jabłka.

We wszystkich grupach organizowane były zabawy dydaktyczne, muzyczne, ruchowe i plastyczne, gdzie głównym bohaterem było nasze polskie jabłuszko.


Dzień koordynowała grupa Stokrotek.


Dzień Jabłka był jednym z założeń Rocznego Planu Pracy Przedszkola pn . „Ruch i zdrowie to ważna sprawa”.Więcej zdjęć w galeriach poszczególnych grup.

Festyn Rodzinny

Dnia 15 października 2022 r. w przedszkolu odbył się „Festyn Rodzinny”, który po okresie pandemii ponownie powrócił i zaprosił całą społeczność przedszkola do wspólnej zabawy. Festyn był również okazją do świętowania 45-lecia istnienia Miejskiego Przedszkola nr 13.Naszą wspólną zabawę rozpoczął spektakl teatralny pt. „Kopciuszek”. W rolę bohaterów wcielili się nauczyciele, rodzice, absolwenci oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 13.

Po przedstawieniu wszyscy uczcili 45 lat istnienia przedszkola pysznym tortem.Grupa Biedronek natomiast wystąpiła z krótkim programem artystycznym: tańcem "Owczareczek", tańcem z szarfami do melodii "Specknerin" oraz piosenką "Jelenia Góra". 
Podczas festynu dzieci miały zapewnione różne atrakcje: m.in. stacje sportowe, stoisko z tatuażami, a także miasteczko ruchu drogowego.
Rodzice mogli spróbować tradycyjnego żurku oraz bigosu, a na deser delektować się kawą i herbatą oraz ciastem. Do kupienia był również smalczyk do chleba. Dzieci chętnie smakowały watę cukrową oraz popcorn.
W trakcie trwania festynu można było zakupić losy do loterii fantowej. Zwieńczeniem festynu była licytacja bogatej oferty produktów i usług ufundowanych przez sponsorów. Jak zawsze licytacja cieszyła się zainteresowaniem.Wszystkie dzieci otrzymały również drobny upominek od Przedszkola – owocowe lub miętowe drażetki w pamiątkowym opakowaniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie oraz rodzicom za upieczenie pysznych ciast, babeczek oraz innych słodkości.

Więcej zdjęć pod linkiem:  LINK DO ZDJĘĆ

Motylki w Książnicy Karkonoskiej

14 października 2022 r. Motylki odwiedziły Książnicę Karkonoską, gdzie wzięły udział w zajęciach czytelniczych. Tematem zajęć była jesień – dzieci w skupieniu słuchały utworów na temat jesiennych zmian w przyrodzie oraz wykonały pracę plastyczną – urocze grzybki.Biedronki w ODK

Dnia 13 października 2022 r. grupa Biedronek zaprezentowała program artystyczny w Osiedlowym Domu Kultury

dla przybyłych tam seniorów, czym sprawili im ogromną radość.
Koncert

Dnia 19 października 2022 r. w przedszkolu odbył się koncert muzyków Filharmonii Dolnośląskiej


pt. „Historia zaczarowanych pałeczek”.


Audycja umuzykalniająca została opłacona przez Radę Rodziców.
Wizyta w warzywniaku

10 października 2022 r. Motylki odwiedziły warzywniak na pobliskim targowisku miejskim „Zabobrze”.

Na miejscu dzieci zmierzyły się z nie lada trudnym zadaniem… rozpoznawaniem i nazywaniem owoców i warzyw, a było ich bardzo, bardzo dużo…

Motylki otrzymały również od właścicieli straganu smakowite paczuszki pełne witamin.


Spotkanie integracyjne u Motylków

Dnia 08 października 2022 r. Motylków  wraz z rodzicami zgromadziły się bardzo licznie na spotkaniu integracyjnym w Starym Folwarku w Dziwiszowie.

Pogoda dopisała, a spotkanie z wiejskimi zwierzątkami i wspólne pieczenie kiełbasek na długo pozostaną w pamięci Motylków.Stokrotki w Schronisku dla Małych Zwierząt

Grupa Stokrotek 4 października 2022 r. w Światowym Dniu Zwierząt  odwiedziła nasze jeleniogórskie Schronisko dla Małych Zwierząt. Podczas wizyty dzieci w imieniu wszystkich grup i Rodziców przekazały wrześniową Skarbonkę, w której uzbierało się 309 zł. Jest to pierwsza powakacyjna zbiórka w ramach akcji charytatywnej "Raz w miesiącu zamiast kupić sobie lizaka - oddam 2 zł dla zwierzaka", która w naszej placówce rozpoczęła już 5 rok systematycznej pomocy i wsparcia przebywających zwierząt. Stokrotki obdarowały mniejszych przyjaciół pysznymi przekąskami i smakołykami, które dzięki swoim Rodzicom, zebrały w swojej grupie. Oprócz prezentów były też życzenia, aby każdy z podopiecznych Schroniska mógł znów zaufać i znaleźć nowych właścicieli, którzy je pokochają i ponownie nie skrzywdzą.


Podsumowanie wrześniowej Skarobnki

W naszej powakacyjnej skarbonce dla psiaków i kociaków uzbieraliśmy 309 zł.

Za okazane wsparcie i serduszko dziękujemy.
Cała Polska czyta dzieciom

 We wrześniu w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" grupa  Stokrotek  spotkała się z Tatą Gustawa i Mamą Ani.

Za wizytę oraz bardzo ciekawy wybór książek... i nie tylko bardzo dziękujemy!I Olimpiada Sześciolatków


29 września 2022 r. grupa Biedronek brała udział w I Olimpiadzie Sześciolatków organizowanej przez Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze. Emocje były duże, wszyscy starali się dokładnie wykonywać ćwiczenia. Wszyscy zajęli pierwsze miejsce i otrzymali złote medale.Więcej informacji w linku poniżej:

OLIMPIADA SZEŚCIOLATKA ( aby otworzyć kliknić tytuł)

Żabki zwiedzają Jelenią Górę

29 września 2022 r.  Żabki wybrały się edukacyjny spacer po Jeleniej Górze. Zobaczyły Ratusz oraz zabytkową studnię.

Pierwszy raz również jechały autobusem miejskim i poradziły sobie znakomicie. W chwili odpoczynku degustowały przepyszne kołacze.


Dzieci również pozbierały kasztany w pobliskim parku, które będą jesiennie dekorowały ich salę.


Wyjście było podsumowaniem tygodniowego bloku tematycznego o Jeleniej Górze.Żabki uczestniczą w warsztatach teatralnych

28 września r. grupa Żabek miała przyjemność gościć Panią Annę Ludwicką - Manię, aktorkę  Teatru im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze,  która zorganizowała dzieciom cudowne zajęcia teatralne. Dzieci były zachwycone!


Stokrotki w Książnicy Karkonoskiej

Grupa  Stokrotek 28 września rozpoczęła swoje pierwsze powakacyjne warsztaty czytelnicze ... Tematem czytanych wierszy, opowiadań oraz pracy plastycznej była oczywiście jesień...czyli kolorowe liście, grzyby ptaki.Spotkanie Biedronek z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei

Dnia 27 września grupę Biedronek odwiedził funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei  i przeprowadził z dziećmi zajęcia na temat bezpieczeństwa na kolei.


Teatr Iluzji

W czwartek  22 września 2022 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Iluzji z przedstawieniem pt:


"Pirat Czarodziej – magia na wesoło".


Pokaz został opłacony przez Radę Rodziców.

Stokrotki w Ratuszu

Niecodzienne wydarzenie...dzieci z grupy Stokrotek spotkały się w Ratuszu z Prezydentem naszego miasta Panem Jerzym Łużniakiem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. To spotkanie - oprócz poznawania legend i ciekawych miejsc związanych z miejscem zamieszkania naszych przedszkolaków - pozostanie w ich pamięci na długo. Po spotkaniu były pyszności w cukierni, poszukiwanie jelonków i spacer po naszym mieście.


Biedronki w Ratuszu

Dnia 21 września 2022 r. grupa Biedronek gościła u Prezydenta Jeleniej Góry Pana Jerzego Łużniaka.

Dzieci podarowały Panu Prezydentowi własnoręcznie zrobiony herb Jeleniej Góry.Stokrotki na Wzgórzu Kościuszki

Wrzesień Jeleniogórski to najlepszy czas, by najmłodsi mieszkańcy naszego miasta poznawali legendy i najciekawsze miejsca związane z Jelenią Górą. Poznać najciekawsze legendy będąc na Wzgórzu Bolesława Krzywoustego...popularnym " Grzybku" i jego okolicach, to nie lada gratka. Legendy, roślinność, tworzenie mandali... cudowne przeżycia i niezapomniane chwile czekały na dzieci z grupy Stokrotek. Wycieczka udana, wrażenia pozostaną na dłuuuugo.

Silesia Sonans

Grupa Stokrotek wzięła udział w Silesia Sonans koncercie zorganizowanym dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta...

Wrażeń muzycznych i emocji było wiele.Stokrotki w teatrze

Grupa  Stokrotek odwiedziła Teatr im. K.C.Norwida w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktora Pana Jacka Paruszyńskiego. Pierwsze spotkanie to poznanie teatru od miejsc i zakamarków nieznanych widzom przybywających na spektakl do Teatru. To również poznanie wielu pojęć i czynności zwiazanych z pracą osób tworzącymi spektakl. Wejście na scenę...to ogromne przeżycie ...wiele Stokrotek już dziś deklarowało, że chętnie zostanie aktorami i aktorkami.Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

20 września 2022 r.  wszystkie grupy uczestniczyły w spotkaniu z Panem Grzegorzem Rybarczykiem przedstawicielem Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Pan Grzegorz przeprowadził z dziećmi edukacyjną pogadankę na temat bezpieczeństwa w przedszkolu oraz na ulicy. Spotkanie było również częścią wrześniowego bloku tematycznego o bezpieczeństwie realizowanego we wszystkich grupach wiekowych.


Warsztaty w pizzeri z okazji Dnia Chłopaka

Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień w roku Motylki  udały się wspólnie do Pizzerii „Palermo” na warsztaty robienia pizzy. Nie tylko poznały poszczególne etapy wykonywania pizzy, ale również uczestniczyły w jej wykonaniu… i tak wspólnymi siłami powstała pyszna pizza.
Upominek z okazji Dnia Przedszkolaka

 Z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci otrzymały od Pani Dyrektor drobny upominek – z bohaterami filmu animowanego „Psi Patrol”.

Dzieci były zachwycone!

Nauczyciele poszczególnych grup zorganizowali dla dzieci zabawy przy muzyce, zajęcia plastyczne oraz językowe nawiązujące do dzisiejszego dnia.


Wszystkim Przedszkolakom życzymy wspaniałego roku szkolnego 2022/2023!
29. Akcja Sprzątanie Świata - Polska

W piątek i poniedziałek dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w  29. akcji Sprzątanie świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.


"Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Żabki i Motylki w projekcie "Sensosmyki"

Dzieci z grupy Żabek i Motylków rozpoczęły projekt pn. Sensosmyki.


Celem Projektu jest dostarczenie dzieciom przedszkolnym, oraz ich wychowawcom i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy. Realizując program, będziemy:

Stymulować zmysły

Rozwijać mózg

Integrować się

Wyzwalać kreatywność

Dobrze się bawić
Motylki zwiedzają Jelenią Górę

W ramach poznawania zabytków naszego miasta Motylki udały się dnia 13 września 2022 r. na Plac Ratuszowy, gdzie z bliska mogły zobaczyć m.in. Ratusz, Fontannę Neptuna, studnię miejską, zabytkowe kamieniczki oraz… wszechobecne jelonki – symbol naszego pięknego miasta J Na zakończenie Motylki udały się na degustację pysznych kołaczy.


Biegi terenowe

16 września 2022 r. grupa Biedronek  reprezentowała nasze przedszkole w VIII Biegach Terenowych Przedszkolaka.Słodkie powitanie

Tradycyjnie Pani Dyrektor wraz z personelem przedszkola powitała dzieci słodkim upominkiem.

W tym roku były to słodkie książki.